تبلیغات
پایگاه خبری ایران پرس - خواندنی‎‎های خاوری مدیر عامل مستعفی بانك ملی
پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 19 مهر 1390

(گزارش‌گر بی بی سی در منزل خاوری در كانادا)

خانه ۳ میلیون‎دلاری خاوری چهار سال پیش به این مبلغ خریداری شده است و ارزش فعلی آن با توجه به بازار املاک تورنتو حدود 5 میلیارد تومان می‎شود

این خرید در زمان مدیریت یا بازنشستگی از بانک سپه و در سال 1384 انجام گرفته است، در حالی‎که ایشان از دو سال پیش مدیر بانک ملی بوده‎اند و طبیعتا اگر در جریان اختلاس درگیر هم نبوده‎اند؛ پول خرید این خانه از کجا آمده است؟ اگر ایشان در ماه ۱۰ میلیون تومان هم حقوق داشته باشند، باید ۵۰۰ ماه حقوق خود را پس‎انداز کرده باشند تا قدرت خرید این خانه را پیدا کنند!

در شهر تورنتو بر ملک مالیات سنگینی تعلق می‎گیرد که برای خانه‎ای به این ارزش، حداقل ۳۵ هزار دلار کانادا در سال، یعنی 42 میلیون تومان است. البته این مبلغ که مستقل از قیمت خود خانه است، در مقابل حقوق یک کارمند دولت در هر رده‎ای، بسیار عجیب می‎نماید.

برای مهاجرت دائم و کسب شهروندی به کانادا راه‎‎های متفاوتی وجود دارد و با توجه به این‎که آقای خاوری به‎همراه خانواده و فرزندان این کار را انجام داده است، بنابراین یا به‎عنوان نیروی کار ماهر و یا سرمایه‎گذار به کانادا رفته است. با توجه به وضعیت شغلی و سنی آقای خاوری، به احتمال قریب به یقین، ایشان به‎عنوان سرمایه‎گذار به کانادا رفته و در سال‎‎هایی که این امر اتفاق افتاده، مبلغ مورد نیاز در حدود ۵۰۰ هزار دلار با ارزش فعلی دلار، حدود ۶۵۰ میلیون تومان بوده است.

برای شهروندی کانادا باید حداقل سه سال (۱۰۹۵ روز) از چهار سال در کانادا حضور فیزیکی داشت. آقای خاوری چگونه در یک زمان در دو قاره مختلف بوده است؟

جالب این‎که خاوری در حالی مدیرعامل بانک ملی بود که هم‎زمان عنوان دانشجویی دوره دکترای حقوق تجارت بین‎المللی دیوان داوری لاهه در مرکز مدیریت سوییس را یدک می‎کشید. یعنی با توجه به حضور فیزیکی در کانادا و درس خواندن در سوییس او باید همزمان در سه قاره آمریکا، اروپا و آسیا حضور داشته باشد!

رساله جرائم ارتکابی علیه هواپیما و هواپیماربایی و کتاب بررسی علل تعلیق مجازات‎‎ها در قوانین ایران و قوانین کشور‎های اروپایی و کتاب حقوق بانکی از تألیفات خاوری است.
طبقه بندی: اخبار اقتصادی،  شخصیت شناسی، 
برچسب ها: منزل خاوری، راه‌های درآمد خاوری،
ارسال توسط امیر محبی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما