پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

www.3tare.com |  با سه خواهر و برادر ایرانی استاد اقتصاد در آمریکا آشنا شوید

جواد٬هادی وهایده صالحی اصفهانی سه خواهر وبرادر اقتصاد دان ایرانی هستند که در بهترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا اقتصاد درس می دهند.

واد صالحی اصفهانی استاد اقتصاد در موسسه پلی تکنیک ویرجینیا است.برادرش هادی در دانشگاه ایلینویز تدریس می کند و هایده خواهر این دو اقتصاد دان٬در دانشگاه واشنگتن درس می دهد. به بهانه تداوم «جنبش تسخیر وال استریت» با این سه خواهر وبرادر اقتصاد دان گفت وگو شده است.

جواد صالحی اصفهانی،  برادر بزرگ تر هادی وهایده است که مدرک فوق لیسانس و دکتری خود را از دانشگاه هاروارد دریافت کرده و در حال حاضر استاد اقتصاد در موسسه پلی تکنیک ویرجینیا در آمریکا است. او سابقه همکاری وتدریس با دانشگاه های آکسفورد و پنسیلوانیا را نیز در کارنامه دارد.

آقای صالحی اصفهانی به طور حتم یکی از اقتصاد دانان مطرح ایرانی مقیم آمریکا است که مقالات او در نشریه های معتبری هم چون اکونومیک ژورنال، ژورنال اقتصاد توسعه، توسعه اقتصادی و تغییر فرهنگی، ژورنال نابرابری اقتصادی، ژورنال بین-المللی مطالعات خاورمیانه، و مطالعات ایران منتشر شده است.

از سوی دیگر هادی صالحی اصفهانی این گونه معرفی شده است:«هادی صالحی اصفهانی برادر جواد و هایده صالحی اصفهانی است که مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک را از دانشگاه تهران دریافت کرده و کارشناسی ارشد و دکتری اقتصاد خود را به ترتیب در سال های ۱۹۸۲ و ۱۹۸۴ از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی گرفته است. از سال ۱۹۸۴ تاکنون مراحل استادیاری، دانشیاری و استادی را در دانشگاه ایلینویز (اوربانا) طی کرده است. او مدیر مرکز مطالعات جنوب آسیا و خاورمیانه در دانشگاه ایلینویز در اوربانا است و در ۹۵-۱۹۹۴ پژوهش گر اقتصادی در بانک جهانی بوده است.»

همچنین هایده صالحی اصفهانی  این گونه معرفی شده است:«قرار ملاقات با استاد ایرانی دپارتمان اقتصاد دانشگاه واشنگتن در آپارتمانی واقع در کامرانیه گذاشته می شود. بر حسب اتفاق ایمیل ما زمانی به این اقتصاد دان ایرانی می رسد که او به صورت موقت چند ساعت در تهران حضور دارد ومهمان یکی از دوستان دوران نوجوانی اش است. “هایده صالحی اصفهانی” در مدرسه اقتصادی لندن درس خوانده ودوره فوق لیسانس ودکتری اش را در دانشگاه پنسیلوانیا گذرانده است.او خواهر جواد صالحی اصفهانی وهادی صالحی اصفهانی،دو اقتصاد دان مطرح ایرانی مقیم آمریکا است که در تدریس اقتصاد بین الملل،توسعه اقتصادی واقتصاد خرد تخصص دارد. این خانواده اصالتا نیشابوری هستند واز هیچ فرصتی برای دیدار پدر ومادر نمی گذرند.ما استاد دانشگاه واشنگتن را زمانی ملاقات می کنیم که آماده رفتن به فرودگاه وپرواز به فرانکفورت است.
طبقه بندی: شخصیت شناسی، 
برچسب ها: هایده صالحی اصفهانی، جواد صالحی اصفهانی، هادی صالحی اصفهانی،
ارسال توسط امیر محبی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما