تبلیغات
پایگاه خبری ایران پرس - كتابون ریاحی سفیر مهر آفرین +تصاویر
پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 20 اسفند 1390

 سفر سفیر مهرآفرین به کرمان

به گزارش ایران پرس به نقل از امور رسانه‌ای موسسه مهرآفرین، نخستین سفر فصلی «کتایون ریاحی» در ایران در روزهای چهارشنبه 17 و پنجشنبه 18 اسفند رقم خورد و با توجه به سفر قبلی «کتایون ریاحی» به سومالی و کمک رسانی به مردم آسیب خورده آن کشور، این سفر نیز در نوع خود جالب و حاوی اتفاقات تلخ و شیرینی بود.

 سفیر مهرآفرین در روز اول سفر خود، در شهر بندر عباس به شکلی سرزده به منطقه دوهزار (معروف به تپه‌های الله اکبر) رفت و در این ناحیه با سرکشی به منزل 10 تن از مددجویان و خانواده‌های بی بضاعت و آسیب خورده‌، با آنان از نزدیک دیدار و گفت‌وگو کرد و ضمن همدردی با ایشان، کمک‌ها و هدایای یاوران مهرآفرین را به دست ایشان رساند.

سپس با حضور در محوطه بیرونی دفتر مهرآفرین که در همان منطقه قرار دارد، با پنجاه تن از مدد جویان که همگی از زنان بی‌سرپرست و نیازمند بودند، نشست، حرف‌ها و درد دل‌های آنان را شنید و با هماهنگی‌های انجام پذیرفته مقرر شد که به نیازهای ضروری نیازمندان این ناحیه که از فقیرترین بخش‌های شهر بندرعباس است؛ جدی‌تر از گذشته رسیدگی شود.

تعداد مددجویان مهرآفرین در شهر بندر عباس ، 100 خانوار است که با این سفر مقرر شد این تعداد، تا 200 خانوار دیگر که مشکلاتی دارند؛ افزایش یابد.

بنابراین گزارش، اغلب خانواده‌هایی که سفیر مهرآفرین با آن‌ها دیدار داشت،از حداقل امکانات برای یک زندگی بسیار ساده و معمولی برخوردار بودند، خانواده‌هایی که یا بد سرپرست به حساب می‌آیند و یا به دلایلی سرپرست مرد ندارند، حتی منازل تعدادی از آن‌ها، فاقد حداقل امکانات بهداشتی بوده و یا خانه‌ای که اصلاً در نداشت و دیدن منازلی با وسعت یک در یک متر و... از تلخ‌ترین مشاهدات همراهان و سفیر مهرآفرین بود.

سفیر مهرآفرین در ادامه این سفر، روز پنجشنبه به کرمان عزیمت کرد، در شهری که موسسه مهرآفرین 300 مددجو از میان خانواده های کم بضاعت و بی‌بضاعت را تحت پوشش خود دارد و غالبا برای ادامه تحصیل فرزندان این خانواده‌ها تلاش‌هایی می‌کند. مشکلات نیازمندان این شهر نیز بیش و کم بامشکلات افراد تحت پوشش در بندرعباس یکی است.

سفیر مهرآفرین در پایان نخستین سفر خود ، که برای کمک رسانی در نواحی محروم ، انجام پذیرفته بود، با حضور در دفتر مهرآفرین شعبه کرمان، درتوزیع ارزاق و هدایای یاوران مهرآفرین سهیم بود و مشارکت داشت؛ اما قبل از آن، به شکلی نمادین، به خانه چهار خانواده ضعیف کرمانی هم رفت و ضمن دیدار و آشنایی با سرپرستان خانوار و فرزندان‌شان ، از محیط زندگی آن‌ها بازدید کرد و قول‌هایی برای تامین مایحتاج و بهبود وضع فعلی‌شان داد؛

دیدار و گفت‌و‌گو با 27  تن از کودکان که دوره نقاشی می‌گذرانند و تحت سرپرستی موسسه مهر آفرین هستند و همچنین شرکت در نمایشگاه خیریه دانشجویان دانشکده هنر کرمان از دیگر رویدادهای این سفر بود.

بنابراین گزارش سال گذشته نیز، «مریلا زارعی» سفیریار مهرآفرین سفری به روستای کوتیج سیستان داشت.

تاریخچه موسسه مهر آفرین

موسسه مهرآفرین پس از دو سال فعالیت پراکنده در سال 1384 به شکل رسمی توسط خانم فاطمه دانشور فعالیت های نیکوکارانه خود را آغاز کرد. از آن تاریخ تا به امروز  ، خانم فاطمه دانشور به همراه همسرشان آقای مهرداد اکبریان قسمتی از سرمایه خود از شرکت سیاحان سپهر آسیا در مهرآفرین به جریان انداختند و به این واسطه بدون کمک هیچ نهاد دیگری تا 3 سال به فعالیت های نیکوکارانه خود ادامه دادند. ایشان خانه پدری را نیز وقف امور خیریه نموده و دفتر عملیاتی مهرآفرین در میدان شهدا ، در حقیقت همین خانه و ارثی است که از پدر به ایشان رسیده است. ایشان همچنین زمین های پدر را در شهرستان تبدیل به شعبات موسسه مهرآفرین پناه عصر نموده است.

فاطمه دانشور در عهدی که با خدای خود در زمان تشرف به مکه مکرمه می بندد تصمیم می گیرد چنان چه مشکلات شدید او در کسب و کارش برطرف شود ، بخشی از درآمد خود را به امور خیریه اختصاص دهد. پس از بازگشت از مکه امیدهایش زنده شده و کسب و کار او در تجارت و صادرات مواد معدنی رونق می گیرد که حاصل آن شرکت سیاحان سپهر آسیا است که فاطمه دانشور مدیر عامل و سهام دار این شرکت می باشد.

پس از حل مشکلات مالی خانم دانشور تصمیم می گیرد به عهد خود وفا کند و اقدام به تاسیس موسسه نیکو کاری می نماید تا تحت لوای آن بتواند به صورت سازمان دهی شده و پیوسته بخشی از فعالیت های خود را در آن انجام دهد.

با توجه به دانش آکادمیک ایشان در علم مدیریت از ابتدای تاسیس موسسه به شروع پژوهش و تحقیق درباره افراد نیازمند و آسیب پذیر جامعه نمود و با رویکردی نوین به مساله نیکوکاری پرداخت . پس از تحقیقات تصمیم بر آن گرفت که تمرکز خود را روی خانواده های بدسرپرست (به ویژه زنان و کودکان) و همچنین کودکان کار و دانش آموزان بازمانده از تحصیل قراردهد.

موسسه مهرآفرین به قصد تغییر مسیر زندگی کودکان کار از خیابان به زندان به مسیر از خیابان تا دانشگاه و اصلاح فرهنگ خانواده های نیازمند این گروه از آسیب دیدگان را به عنوان گروه هدف خود انتخاب  نمود.

رویکرد موسسه مهرآفرین بازگرداندن عزت نفس به مددجویان، جایگزین کردن فرهنگ عزت محوری به جای ترحم محوری، و مبارزه با فقر فرهنگی است و به همین جهت واحد هایی مانند آموزش ویژه مددجویان، مشاوره ، مددکاری در این موسسه تاسیس شده است. نشریه همراز که اولین مجله اختصاصی ویژه مددجویان است نیز در راستای همین نگاه و رویکرد و در جهت اموزش خانواده ها منتشر شده و به دست مددجویان می رسد.

از دیگر نوآوری های موسسه مهرآفرین نیز انتساب یک چهره فرهنگی مشهور و مقبول جامعه به عنوان سفیر مهرآفرین است که حرکتی شناخته شده در موسسات بین المللی غیر انتفاعی مثل یونیسف می باشد و در موسسه مهرآفرین خانم فاطمه معتمد آریا این مسئولیت مهم را پذیرفتند.

 

معرفی موسسه :


تحت پوشش قراردادن خانواده¬های بی سرپرست، خودسرپرست و بدسرپرست، اعطای کمک های مالی عام المنفعه به خانواده های تحت پوشش، ایجاد تسهیلات اشتغال برای خانواده های فوق الذکر ارتقای فرهنگ و بهداشت و درمان خانواده-های تحت پوشش.  نگهداری شبانه روزی از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست. تاسیس کلینیک و اورژانس های مددکاری اجتماعی. تاسیس مجتمع ها و مراکز خدمات بهزیستی. مراکز نگهداری کودکان کار و خیابان. ایجاد واحد پژوهش و توسعه جهت خدمات رسانی به افراد فوق الذکر و بررسی آسیب شناسی اجتماعی. انتشار نشریه برای آموزش مهارت های زندگی به مددجویان و اطلاع رسانی به اعضای مهرآفرین. به طور کلی اطلاع رسانی در خصوص آسیب های اجتماعی به عموم. اخذ تسهیلات و وام های بانکی داخلی و خارجی.
در این هدف گذاری تلاش می گردد تا ظرفیت های نیکوکاری در جامعه گردآوری و جذب شده و در جهت توانمند سازی  و آسیب زدایی گروه های هدف به کار گرفته شود ، مخاطره فضاهای پرخطر اجتماعی کاهش پیدا کرده ، و در نهایت به افزایش سرمایه های اجتماعی و ظرفیت توانمندی های جامعه افزایش پیدا کند .


مشخصات مؤسسه :
نام مؤسسه :     مؤسسه مهرآفرین پناه عصر
تاریخ تأسیس :     9/2/1386
شماره ثبت :     21015

گواهینامه  NGO Bench marking

موسسه مهرآفرین در آبان 1387  به دلیل شفافیت در عملكرد و گردش مالی موسسه و همچنین نگاه سیستماتیك به امر نیكوكاری موفق به اخذ گواهینامه ی NGO Bench marking از شرکت  SGS گردید. مهرآفرین دومین موسسه در خاور میانه است که این گواهینامه را دریافت نموده است.

 

خلاصه ای از تاریخچه فعالیت های مهرآفرین :


آذر 1384 : تاسیس موسسه مهرآفرین پناه عصر (دفتر عملیاتی)
بهمن 1384 : راه اندازی  شعبه هندودر (استان مرکزی )
آبان 1385 : راه اندازی دفتر مرکزی مهرآفرین
آبان 1385 : اخذ مجوز فعالیت استانی از سازمان بهزیستی و نیروی انتظامی
اردیبهشت 1386 : ثبت رسمی موسسه
مرداد 1386 : راه اندازی شعبه سیرجان
اسفند 1386 : انتخاب فاطمه معتمد آریا به عنوان اولین سفیر نیکوکاری
شهریور 1387 : راه اندازی شعبه بندر عباس
شهریور 1387 : راه اندازی شعبه جزیره کیش
مهر 1387 : راه اندازی شعبه کرمان
مهر 1387 : تاسیس واحد پژوهش و توسعه مهرآفرین
آبان 1387 : اخذ گواهینامه NGOBENCHMARKING از SGS به دلیل شفافیت عملکرد به خصوص عملکرد مالی
آبان 1387 : راه اندازی تیم فوتسال مهرآفرین از مددجویان تحت پوشش
آبان 1387 : راه اندازی شعبه مشهد
آبان 1387 : دریافت یک قطعه زمین اهدایی در تهران
مهر 1388 : اهدای نخستین نشان نیکوکاری ایران به چهار تن از هموطنان نیکوکار
بهمن 1388 : راه اندازی کارگاه خیاطی در جنوب تهران به قصد کارآفرینی و درآمد زایی برای مددجویان
اردیبهشت 1389 : دریافت یک قطعه زمین اهدایی در تبریز
خرداد 1389 : انتخاب هادی ساعی ، مریلا زارعی ، رضا صادقی به عنوان سفیر یاران مهرآفرین

شهریور 1389: آغاز عملیات ساخت مجتمع آموزشی کودکان در شهر تبریز

مهر 1389 : دریافت مجوز فعالیت ملی از بهزیستی

آبان 1389: راه اندازی شعبه سیستان و بلوچستان

آذر 1389: سفر سفیریار مهرآفرین مریلا زارعی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان

دی 1389: برگزاری اولین جشنواره عکس کودک و نیاز

دی 1389: برگزاری سمینار دو روزه بررسی آسیب های کودکان کار و خیابان و زنان سرپرست خانوار

خرداد 1390: اهدای دومین نشان نیکوکاری به 3 هموطن نیکوکار

سفر سفیر مهرآفرین به کرمان

سفر سفیر مهرآفرین به کرمان

سفر سفیر مهرآفرین به کرمان

سفر سفیر مهرآفرین به کرمان

سفر سفیر مهرآفرین به کرمان

سفر سفیر مهرآفرین به کرمان

سفر سفیر مهرآفرین به کرمان
طبقه بندی: اجتماعی،  عكس، 
برچسب ها: مهر آفرین،
ارسال توسط امیر محبی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما