پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 2 تیر 1392
گروه سیاسی صراط" - با انتخاب حسن روحانی به عنوان هفتمین رییس جمهور اسلامی ایران از سوی مردم، بسیاری از رسانه ها و شخصیت های ضدانقلاب را به یک تصور غلط انداخت و آن روی کار آمدن رییس جمهوری است که در راستای منافع آنان حرکت خواهد کرد!
به گزارش گروه سیاسی صراط، این تحلیل های اشتباه بیشتر از آنجا ناشی می شود که تقریبا همه اصلاح طلبان در انتخابات اخیر، تمام قد پشت سر روحانی ایستاده بودند و همین مسئله برخی از هوادارن افراطی اصلاح طلب و نیز معاندان نظام را به روی کار آمدن رییس جمهوری با تفکرات افراطی همسو با آنان امیدوار ساخت!

این «امید» در اولین واکنش های رییس جمهور منتخب به کلی به «یاس» تبدیل شد تا جایی که برخی از این شخصیت ها، واکنش های رییس جمهور منتخب مردم به ویژه در نشست رسانه ای اش را «بیش از حد محافظه کارانه» خوانده بودند.
واقعیت این است که دکتر حسن روحانی به عنوان یکی از معتمدان نظام جمهوری اسلامی تا کنون در هیچ یک از سخنرانی ها، اظهارنظرها و مصاحبه های و نوشته های خود از اعلام مواضع اصولگرایانه خودداری نکرده و این موضوع با مرور برخی از مواضع او در گذشته قابل تشخیص است.

ولایت فقیه نظام را در برابر خطرات حفظ کرد
حسن روحانی که یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری نیز به شمار می رود در مردادماه سال 85 در همایش استانی یک روزه خبرگان رهبری در تالار وحدت دانشگاه تبریز تاکید کرده بود «در طول 27 سال گذشته آن قدرتی که توانسته این نظام را در برابر انواع خطرات حفظ کند و توانسته به خوبی از محتوای اسلامیت این نظام حراست کند و نظام جمهوری اسلامی ایران را در برابر انواع تهدیدات حفظ کند، مقام ولایت فقیه بوده است.»
او با بیان اینکه جایگاه مجلس خبرگان «به تعبیر مقام معظم رهبری "مردمسالاری دینی" را  به خوبی تبیین می‌کند» گفته بود «در واقع در مسئله ولایت فقیه هم "اسلامیت" است و هم "جمهوریت" است:  اصل ولایت، شرایط رهبری، وظایف رهبری و نصب آن از طرف شارع مقدس انجام می‌شود که در شرایط فعلی همان نصب عام است. این چهار مورد از جانب خداوند متعال است.»
روحانی با تاکید بر اینکه «ولایـة الناس» در عرض « ولایـة اللّـه» نیست، بلکه « ولایـة الناس» درطول « ولایـة اللّـه» است گفته بود «در واقع آن « ولایـة الناس» هم از طرف شارع مقدس امضاء شده است. و اینجاست که مجلس خبرگان تبلور "جمهوریت" و" اسلامیت" نظام است.»
رییس جمهور منتخب مردم ب اشاره به جایگاه ولایت فقیه در حفظ نظام از انواع خطرات تاکید کرده بود «استقلال کشور در فراز و نشیب‌ها، وحدت ملی در برابر انواع اختلاف نظرها، دفاع از کشور در زمان جنگ تحمیلی و سایر توطئه‌ها و تبیین نظام اسلامی در برابر نظرات افراطی و تفریطی، آیا بدون وجود امام امکان پذیر بود. چه در زمان امام که با تدبیر ایشان و چه در زمان مقام معظم رهبری، که همان تدبیرها ادامه یافت. »
او همچنین به یادآوری این سخنان امام(ره) پرداخته بود که «اگر مردم به خبرگان رأی دادند تا مجتهد عادلی را برای رهبری حکومتشان تعیین کنند وقتی آنها هم فردی را تعیین کردند تا رهبری را به عهده بگیرد قهری او مورد قبول مردم است. در این صورت او ولیّ منتخب مردم می‌شود و حکمش نافذ است.»
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود در همایش مذکور گفته بود «آنچه که امروز به عنوان تبلیغات سوء در صحنه رسانه‌ها مطرح می‌شود که ولایت فقیه به نظر و آراء مردم ارتباطی ندارد و مقام انتصابی است و مقام انتخابی نیست با تبیین اصل 107 قانون اساسی روشن می‌شود که سخنی بی‌اساس و اتهامی نارواست و رهبری نظام با انتخاب غیر مستقیم، توسط مردم تعیین می‌شود.»
طبقه بندی: دین و اندیشه، 
برچسب ها: روحانی، رییس جمهور منتخب، ولایت فقیه، نظر روحانی درباره ولایت فقیه، صراط،
ارسال توسط حجت الله رضایی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما