پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 9 تیر 1392

وزیر حج عربستان در نامه‌ای به رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان، خواستار کاهش ۲۰ درصدی زائران ایرانی در حج تمتع شد.

به گزارش فارس، بندر بن محمد حجار، وزیر حج عربستان سعودی در نامه‌ای به حجت‌الاسلام سیداحمد موسوی رئیس سازمان حج و زیارت نوشت: ضرورت دارد ضمن استحضار به واقعیت امر و اهمیت در نظر گرفتن شرایط کنونی با ما در قبال مسئولیت حفظ سلامتی و راحتی و امنیت حجاج مشارکت نموده و تمام تلاش خود را جهت تحقق موضوع کاهش 20 درصد تعداد حجاج سال گذشته جمهوری اسلامی ایران، به خرج دهید. متن کامل نامه بدین شرح است:
 
مقام عالی ریاست محترم سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران
 
سلام علیکم
 
احتراما پیرو مذاکرات انجام شده در وزارت حج با جنابعالی در تاریخ 27/04/1434 ه. ق مطابق با 09/03/ 2013م در رابطه با اقدامات اساسی مربوط به حجاج شما که امسال به مشیت الهی برای ادای حج مشرف می‌شوند و به امضا صورتجلسه اقدامات مربوط به حجاج سال 1434ه ق شما منجر گردید.
 
نظر به اینکه دربند شماره یک صورتجلسه تعداد حجاج شما 79409 نفر درج گردیده است، با توجه به اینکه دولت عربستان سعودی برای اجرای بزرگترین طرح توسعه حرمین شریفین و دو شهر مقدس مکه مکرمه و مدینه منوره به منظور افزایش ظرفیت گنجایش این مکان‌ها متناسب با تمایل میلیون‌ها مسلمان مشتاق به انجام حج و عمره و امکان ورود تعداد بیشتری از این افراد به سرزمین مقدس مطالعه، بررسی و برنامه ریزی نموده است و در این راستا دولت عربستان سعودی به رهبری خادمین الحرمین الشریفین جهت اجرای طرحهای توسعه: حرمین شریفین، مکه مکرمه، مدینه منوره و مشاعر مقدسه (عرفات، منی و مزدلفه) و ایجاد شبکه‌هایی را بین شهری جهت تسهیل در جابجایی ضیوف الرحمن از مبادی ورودی: هوایی، زمینی و دریایی تا محل سکونتشان در مکه مکرمه و مدینه منوره و مشاعر مقدسه و… در سال‌های گذشته میلیاردها ریال هزینه نموده است.
 
همچنین فرودگاه امیر محمد بن عبدالعزیز در مدینه منوره و فرودگاه الملک عبدالعزیز در جده شاهد توسعه بزرگی بوده است که به شکل عظیمی در راحتی و کاهش رنج و مشقت ایشان و تسریع در انجام اقدامات ورود و خروجشان و کاهش هزینه‌های حج از طریق اجرای طرح مسیر واحد برای حاجی در سفر حج، شده است ولی براساس مطالعات و بررسی‌های انجام شده توسط سازمان‌های پیگیری کننده اجرای این طرح‌ها و مخصوصا طرح توسعه مطاف در مکه مکرمه مشخص گردید، ظرفیت و گنجایش حرم مکی (مسجدالحرام) طبق تعداد حجاجی که سال گذشته از خارج از کشور می‌آمده اند در امسال، بسیار سخت می‌باشد چراکه گنجایش مطاف پیش از اجرای طرح (48 هزار) طواف کننده در ساعت بوده و بعد از شروع طرح توسعه این عدد به (22هزار) طواف کننده کاهش یافته است و این موضوع نشان دهنده این امر است مطاف برای تعداد زیاد طواف کنندگان طی موسم حج 1434 (ه،ق)، کشش و تحمل ندارد لذا به جهت رعایت سلامتی حجاج و عمره گزاران باید 20 درصد از تعداد حجاج تمامی کشور‌های عربی و اسلامی که در موسم حج سال گذشته 1433 (ه،ق) آمده اند تا زمان اتمام و تکمیل طرح توسعه مطاف بصورت موقت کاهش یابد.
 
این موضوعی است که ضرورت دارد ضمن استحضار به واقعیت امر و اهمیت در نظر گرفتن شرایط کنونی با ما در قبال مسئولیت حفظ سلامتی و راحتی و امنیت حجاج مشارکت نموده و تمام تلاش خود را جهت تحقق موضوع کاهش 20درصد تعداد حجاج سال گذشته جمهوری اسلامی ایران، به خرج دهید. همچنین وزارت حج بر روی تلاشهای پسندیده شما با تهیه یک برنامه اطلاع رسانی که شرایط کنونی طرح‌های توسعه مسجدالحرام و مکه مکرمه و مخصوصا مطاف را بطور مشروح بیان نماید، حساب باز می‌کند.
 
همچنین در این برنامه به تسهیلات و همکاری دولت عربستان سعودی در افزایش سهمیه حجاج جمهوری اسلامی ایران در موسم حج سال‌های گذشته که شرایط اجازه می‌داده است و اقدامات انجام شده توسط عربستان سعودی در انجام طرح‌ها و فراهم نمودن امکانات و خدماتی که میلیاردها ریال جهت آن هزینه شده است و به فضل خداوند عزوجل نتایج مثبت آن در موفق ساختن موسم حج سال‌های گذشته بدون وقوع هرگونه حادثه ای برای ضیوف الرحمن مشخص شده است، اشاره شود.
 
این طرح‌ها برای همگان قابل مشاهده ملموس می‌باشد و با یاری خداوند به منظور افزایش ظرفیت گنجایش، جهت مشتاقان مناسک حج و عمره از کشورهای عربی و اسلامی و تمامی بخش‌های کره خاکی در سالهای آینده می‌باشد.
 
همکاری و درک دستاوردهای مذکور توسط شما به عربستان سعودی این امکان را میدهد تا بتواند این طرحهایی را که به مصلحت عمومی مسلمانان جهان می‌باشد به اجرا برساند و بدنبال آن افزایش ظرفیت حجاج و عمره گزاران در سالهای آینده تحقق خواهد یافت.  همچنین منظور از اجرای این طرح‌های بسیار بزرگ در حرمین شریفین و دو شهر مقدس مکه مکرمه و مدینه منوره و ارتقا سطح خدمات و به دنبال آن راحت‌تر و آرام‌تر و آسان‌تر شدن انجام مناسک برای تمامی ضیوف الرحمن می‌باشد.
 
بنابراین ضمن استحضار خواهشمند است در زمینه مقید بودن به کاهش سهمیه تعیین شده حاجیان برای حج امسال که باعث سلامتی و راحتی ضیوف الرحمن است کمال مساعدت و همکاری را مبذول فرمائید.طبقه بندی: جهان‌اسلام، 
ارسال توسط لیلا كرامت
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما