پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 30 تیر 1392
براساس این سند، این قرارداد را محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنار شده مصر و "خیرت الشاطر"، معاون رهبر جماعت اخوان المسلمین و "عصام الحداد"، مشاور رئیس جمهوری برکنار شده مصر از سوی جماعت اخوان المسلمین امضا کرده اند تا به موجب آن 40 درصد از اراضی صحرای سینا به آمریکا فروخته شده و سپس به فلسطینیان تحویل داده شود.

به گزارش ایران پرس به نقل از مشرق، به نظر می رسد که "باراک اوباما"، رئیس جمهوری آمریکا هم اکنون به شدت در برابر کنگره این کشور و مقامات مسئول آمریکایی به خاطر عدم توانایی از پایان دادن به قرارداد خرید 40 درصد از صحرای سینا از مصر تحت فشار بسیار قرار داد.
 
این قسمت از صحرای سینا قرار بود، طی قراردادی توسط رئیس جمهوری آمریکا از «محمد مرسی»، رئیس جمهوری برکنار شده مصر خریداری و به "جنبش فلسطینی حماس" برای اقامت در آنجا به این جنبش سپرده شود.

این قرارداد فروش صحرای سینا میان جماعت اخوان المسلمین مصر و کاخ سفید امضا شده بود که کارهای قانونی آن به دلیل برکناری محمد مرسی از قدرت و سرنگونی حکومت اخوان المسلمین در 3 ژوئیه و پس از تظاهرات 30 ژوئن ناتمام و نیمه کاره باقی ماند.

هم اکنون سرنوشت سیاسی رئیس جمهوری آمریکا به دلیل ناتمام ماندن این قرارداد به خطر افتاده و این مهمترین دلیل عدم حمایت آمریکا از تظاهرات های 30 ژوئن و سرنگونی اخوان المسلمین در مصر و توصیف این اقدام ارتش مصر به "کودتای نظامی" است.

براندازی حکومت اخوان المسلمین و عدم اتمام این قرارداد به حدی کنگره آمریکا را خشمگین کرد که خواستار سلب رای اعتماد داده شده خود به اوباما شده بود و هم اکنون نشست ها و جلسات محرمانه ای درحال برگزاری است تا در برابر به رسمیت شناختن کودتا علیه اخوان المسلمین و حکومت جدید مصر مبالغ پرداخت شده از سوی دولت آمریکا به اخوان المسلمین بابت خرید 40 درصد از صحرای سینا به واشنگتن باز گردانده شود.

این موضوعی است که شبکه تلویزیونی TV14vip  در گزارشی در این ارتباط به آن اشاره کرد و در این باره سند محرمانه ای ارائه داد که در آن به امضای این قرارداد پیش از برکناری محمد مرسی اشاره می کند.

براساس این سند، این قرارداد را محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنار شده مصر و "خیرت الشاطر"، معاون رهبر جماعت اخوان المسلمین و "عصام الحداد"، مشاور رئیس جمهوری برکنار شده مصر از سوی جماعت اخوان المسلمین امضا کرده اند تا به موجب آن 40 درصد از اراضی صحرای سینا به آمریکا فروخته شده و سپس به فلسطینیان تحویل داده شود.

براساس آنچه در سند ارائه شده از سوی شبکه تلویزیونی TV14vip  ذکر شده خیرت الشاطر 8 میلیارد دلار از این اموال را دریافت کرده است، اما حوادث 30 ژوئن مانع از اتمام این قرارداد شد.

 

دانلود


طبقه بندی: اخبار بین المللی، 
برچسب ها: سند، فروش، درصد، صحرای، سینا، آمریکا، مشرق، مرسی، مصر، ایران پرس،
ارسال توسط لیلا كرامت
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما