پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 مرداد 1392

دیدار نهایی بیست و هفتمین دوره مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا از ساعت 16 امروز بین تیم‌های ایران و فیلیپین در سالن مالاو آره نا مانیل آغاز شد.

تیم ملی کشورمان که شانس اول قهرمانی از ابتدای مسابقات محسوب می‌شد در این مسابقه با نتیجه 85 -71 به پیروزی رسید و بر بام آسیا ایستاد.

تصاویر جشن سومین قهرمانی ایران در آسیا

 

مهمد بچیروویج، سرمربی تیم ملی همانند دیدارهای قبلی با ترکیب اصلی خود یعنی مهدی کامرانی، حامد آفاق، صمد نیکخواه بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی تیم خود را به میدان فرستاد.

*کورارتر اول: 17 بر 15 به سود ایران

بازی با نمایش خوب ایران آغاز شد و نخستین امتیاز با پرتاب دو امتیازی زیبای صمد برای کشورمان کسب شد.

فیلیپینی‌ها پس از آن حمله‌ای را ترتیب دادند که با دفاع خوب کامرانی از دست رفت. کامرانی پرتابی را هم انجام داد که وارد سبد نشد.

در ادامه آرن داودی جای کامرانی وارد میدان شد و فیلیپین‌ها هم نخستین امتیاز را با پنالتی کسب کردند. یک بار دیگر حمله ناموفق از ما امتیاز را به سود فیلیپین رقم زد. سالن را هم فیلیپین‌ها پر کرده بودند و یک پارچه تیم کشورشان را تشویق می‌کردند.

آکیلار در زیر سبد موفق تر از حدادی کار می‌کرد و همین موضوع باعث شد کاردوست به جای وی وارد میدان شود. حساب کار 9 بر 6 بود که یک پرتاب ناموفق دیگر از صمد امتیازی برای ایران نداشت. 4 دقیقه مانده بود که کامرانی بار دیگر به میدان بازگشت و پس آن صمد نیکخواه بهرامی با پرتاب سه امتیازی خود ایران را پیش انداخت.

در دقایق پایانی ایران با دو گارد بازی می‌کرد و حامد حدادی هم به میدان بازگشته بود و حامد سهراب نژاد هم جای ساهاکیان وارد زمین شد.

در ادامه کار دو پرتاب حدادی امتیازهای ایران را به عدد 15 رساند و در پایان نیز دو امتیاز سهراب نژاد باعث شد کوارتر را ایران 17 بر 15 برنده شود.

* کوارتر دوم: 19 بر 18 به سود فیلیپین

کوارتر دوم با امتیاز فیلیپینی‌ها آغاز شد اما در ادامه بازیکنان ما همان برتری خود را ادامه دادند. حساب کار 20 بر 20 بود که حدادی با یک پرتاب و آفاق در یک ضد حمله دو امتیاز را کسب کرد تا بار دیگر ایران پیش بیفتد. پس از آن سرمربی فیلیپینی‌ها درخوسات وقت استراحت کرد.

در ادامه کار به دلیل مشخص نبودن تصمیم داوری وقفه چند دقیقه در بازی به وجود آمد. داوران در این تصمیم توپ را در اختیار فیلیپینی‌ها قرار دادند که آنها نتوانستند از موقعیت خود استفاده کنند.

4 دقیقه گذشته خطای حریف روی حدادی دو پرتاب را در اختیار وی قرار داد که او یکی را وارد سبد کرد و در ریباند توپ دوم، دو امتیاز دیگر را هم کسب کرد تا نتیجه 26 بر 20 شود.

در همین زمان بود که از کار افتادن اسکوربورد سالن دچار وقفه 10 دقیقه‌ای شد که پس از به جریان افتادن دوباره بازی ایران با قدرت کار را آغاز کرد و 4 امتیاز پیاپی را کسب کرد.

روزبه ارغوان و سهراب نژاد بار دیگر وارد میدان شدند. فیلیپینی‌ها در ادامه با پرتابی سه امتیاز حساب کار را 32 بر 26 کردند تا بچیروویج وقت استراحت دریافت کند و در صحبت‌های خود از عملکرد ملی پوشان ناراضی به نظر می‌رسید. کوارتر دوم در حالی رو به پایان بود که دوتیس بازیکن تبعه و آمریکایی الاصل فیلیپینی ها هنوز وارد میدان نشده بود.

دو حمله ناموفق از بازیکنان ایران فرصت گلزنی را برای فیلیپینی‌ها فراهم کرد که دو امتیاز توانستند کسب کنند و اختلاف را به حداقل برسانند. در ثانیه‌های پایانی نیز پرتاب سه امتیازی موفق از میزبان حساب آنها را به امتیاز 34 رساند. نیمه نخست با حساب 35 بر 34 به سود ایران به پایان رسید.
طبقه بندی: دنیای ورزش، 
برچسب ها: بسكتبال، جام جهانی،
ارسال توسط امیر محبی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما