پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 15 مهر 1392


بلاخره پس از تلاش بسیار و هزینه ای میلیاردی و زحمت شبانه روزی فدراسیون ها، بازیکنان ، کادر های فنی و سایر عوامل تاثیرگزار تو
انستیم در فوتبال به جام جهانی راه پیدا کنیم،در والیبال در لیگ جهانی خوش بدرخشیم در کشتی قهرمان و نایب قهرمان آسیا بشیم و اخیرا نیز در بسکتبال هم غول های آسیا را  به راحتی پشت سر بگذاریم که جای تبریک داره، اما یه سوال اساسی وجود داره،حالا ما وارد رقابتهای جام جهانی شده و دور اول حذف می شویم و یا به رده های بالاتر صعود می کنیم و در نهایت با قهرمانی جهان بر می گردیم، اما...
چه اتفاقی قراره بعدش پیش بیاد که ارزش این همه تلاش ، غم و شادی، هزینه های گزاف از بیت المال- هزینه هایی که می توانست مشکل گشا برای هزاران نفر از نیازمندان جامعه باشد ،فقط دستمزد مربیان این تیم ها می توانست حداقل بساط عروسی صدها جوان را فراهم آورد- و مهمتر وقت و زمانی که میلیون ها نفر صرف تماشا، تحلیل و... در مورد آن صرف می کنند چه چیزی در نهان این ورزش نهفته است که ارزش این همه هزینه را تبیین و توجیه می کند.

  سوای ایجاد یک شور و نشاط اجتماعی زودگذر و مقطعی، شاید این هزینه ها با بهانه هایی چون جلوگیری از بزهکاری و دیگر مسائل فرهنگی اجتماعی توجیه شود که به راحتی قابل رد است مثلا می شود این هزینه ها را در ورزشهای همگانی و کم هزینه تر و بانشاط تر و با قایبلیت فراگیری بیشتر انجام داد و یا اینکه کدام عنصر مانند ازدواج می تواند سبب شور و نشاط گردد و مانع بزهکاری های اجتماعی شود که در دین مبین اسلام نیز تاکید بسیار بر آن شده است.

  شاید بتوان یک دلیل و توجیه منطقی برای این هزینه ها آورد و آن اینکه جام جهانی می تواند ویترین هویت و فرهنگ و جلوگاه حضور و اثبات شخصیت اسلامی ایرانی ما باشد.  

  برزیل _ میزبان این دوره جام جهانی _ را همه جوانان ایرانی و تقریبا همه جهان می شناسند البته که این شناخت نه به دلیل قهوه های مرغوب آن دیار و نه به دلیل قدرتمندی این کشور در عرصه های اقتصادی،سیاسی و فرهنگی است بلکه تنها بدلیل حضور موفق این کشور در ورزش فوتبال و وجود چهره های تاثیر گذار فوتبالی از این کشور در همه جای دنیا از جمله ایران است که تصویر یک کشور قدرتمند و با اصالت را در ذهن ها متجلی می سازد.

   ورزش و ورزشکاران همواره موجب جلب نظر و الگویی برای جوانان بوده اند و کیست که از نقش الگوها در شکل گیری شخصیت و هویت فرد مطلع نباشد که پرداختن به آن در مجال این گفتار نیست اما آنچه مد نظر این نوشته است استفاده از ظرفیت بسیار بالا ودقت موشکافانه مردم به  رقابت های جام جهانی برای معرفی فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی ما به جهانیان بخصوص جوانان کشورهای اسلامی – آن هم در مقطع بیداری اسلامی در منطقه- و الگو سازی برای جوانان کشورمان است . جایی که عمل ورزشکاران زیر ذره بین جهانیان رصد می شود بهترین وسیله برای تبلیغ چه بصورت مستقیم و غیر مستقیم است که از منش حضور و رفت و آمدهای فوتبالیست های ما در سطح شهرهای برزیل و تا حرکات و برخوردهای آنها در زمین بازی گرفته تا نحوه تبلیغ بر روی لباسها و نوع آن تا چگونگی تشویق هوادارن بر روی سکوها می تواند تصویری زیبا از کشور و فرهنگ ما در ذهن ها بسازد.

  انشاالله مسئولین و ورزشکاران با لحاظ کردن این مهم بتوانند سفیران فرهنگی


خوبی برای این کهن مرز و بوم باشند تنها و تنها با این رویکرد است که همه


هزینه های این عرصه قابل تامل و منطقی به نظر می رسد.
طبقه بندی: یادداشت، 
برچسب ها: ورزش و هویت، ورزش، هویت اسلامی، ورزش و صدور هویت اسلامی، جام جهانی، مسابقات ورزشی، ورزش و صدور هویت اسلامی ایرانی،
ارسال توسط گل محمدی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما