پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

http://8pic.ir/images/83946952519897235737.jpg
ترکش هایی در سینه ی جوان قرار داشت که وی را ناچار کرده بود برای درمان به عقب جبهه ها برگردد.نزدیک بودنِ ترکش به قلب او باعث شد تا پزشکان نتوانند ترکش را از سینه اش بیرون بیاورند.دستورات پزشک برای استراحت مطلق، فرزند 13 ماهه، همسر جوان و پدر و مادر پیر و بیمار هیچ کدام در برابر راه و اراده پولادین او خللی وارد نکردند، و ...


یاد شهدا را هیچ کس نمى‌تواند از سینه‌ى این ملت بزداید. همان‌طور که یاد شهید کربلا همیشه زنده است، یاد شهیدان کربلاى ایران هم زنده خواهد ماند، و دلهایى را پر از نور و روحهایى را پر از معرفت و عزم خواهد کرد. (امام خامنه­ای)آنچه در پی می آید روایتی است از محمد حسنی از پدرشهیدش رحمان حسنی به همت پایگاه مقاومت شهید کاویانی؛باهم بخوانیم 

شهید بزرگوار رحمان حسنی سوخته­سرایی در سال 1341 در روستای سوخته سرا از توابع شهرستان سوادکوه بدنیا آمده است. روستایی که در منطقه­ای محروم قرار دارد و با جمعیت اندک، دو شهید و چندین جانباز را به انقلاب و آرمان های آن که همان اسلام ناب محمدی بوده ؛ تقدیم کرده است. اسلام نابی که ابوجهل ها از آن می ترسند و مستضعفین جهان را شاد می کند، و آرزو های خفته­ی آن ها را بیدار می کند. گفتن از شهدا و راهشان نیاز به هیچ شعار اضافی ندارد به گونه ای که قابل لمس ودرک نباشد. قطعا شهیدان انقلاب اسلامی تا ابد بر تارک تاریخ می درخشند، جوانانی که بر اصول خویش ایستادند تا پیام های انقلاب اسلامی در جهان طنین انداز شود، و هیچ چیز در این راه مانع از حرکت رو به جلوی آن ها نگردید.

ترکش هایی که در سینه­ی جوان قرار گرفت وی را ناچار کرده بود برای درمان به عقب جبهه ها برگردد.نزدیک بودنِ ترکش به قلب او، باعث شد تا پزشکان نتوانند ترکش را از سینه اش بیرون بیاورند.دستورات پزشک برای استراحت مطلق، فرزند 13 ماهه، همسر جوان و پدر و مادر پیر و بیمار هیچ کدام در برابر راه و اراده پولادین او خللی وارد نکردند، و باعث نشدند تا او به جبهه باز نگردد. چون او به مسیری که انتخاب کرده بود اعقاد راسخ داشت و به سوی اصول خویش پیش می رفت و در 25 سالگی در اوج جوانی به شهادت رسید آنگونه که انگار در زیباترین ساعات زندگی راهی جزء شهادت نمی شناخت و شهادت را برگزید تا راه درست را برای آیندگان روشن سازد.آری هیچ کلمه و وسوسه­ای در برابر فرزندان امام خمینی نتوانست که آنان را از اصول اسلامی خویش بازنگه دارد. گویی که کلمه­ی معیشت که در انتخابات 92 برای بعضی تقدس یافته بود در گفتمان فکری و ذهنی شهدای ما جایی نداشت.آنها بیش از آنکه به معیشت خود بیاندیشند به مشیعت خود اندیشیدند و آن را جزء در مسیر حسین علیه السلام نیافته بودند و شعاری بهتر از «هیات من الذله» نیافته بودند.

  بنده بار ها وصیت نامه شهید رحمان حسنی و دیگر شهدا را خوانده­ام کسانی که برای دفاع از ایران اسلامی، به زیبایی در مذاکره­ی 8 ساله در برابر تمام مستکبرین جهان ایستادند، اینان 8 سال رسم مذاکره بامستکبرین و زورگویان را به وضوح به ما آموختند و در وصیتنامه هایشان طریقه­ی مذاکره با مستکبرین را برای آیند­گان به تفصیل بیان کردند.اینان کسانی بودند که یک وجب از خاکشان در مذاکرات پیشکش دشمنان اسلام نکردند و هنرمندانه مذاکره­ی 8 ساله را که همان جنگ تحمیلی بود به سود ایران اسلامی به پایان رساندند. و هیچ توقعی از کسی ندشتند که با پیروزی در مذاکرات برایشان دست بزنند.

همان­گونه که امام خامنه­ای فرمودند، اگر مجاهدت فداکارانه جوانان این مرز و بوم که به این شهادتها منتهی شده است نمی بود، همه روزهای این ملت، در زیر چتر سیاه ظلم و تجاوز و دخالت دشمنان اسلام و ایران، به شبهای تار بدل می گشت.

حال سوال اینجا است که آیا مذاکره­کننده­گان امروزه ما شیوه ی مذاکره درست را از شهدا آموخته­اند. آیا حاضر شده­اند حتی یک کیلو گرم از اورانیم غنی شده که حاصل تلاش دانشمندان ایران اسلامی و دوستان شهیدشان است که به منزله ی عزت و شرافت و غرور ملی است پیشکش مستکبرین کنند؟ آیا مذاکره کننده­گان امروزه ما می­دانند که کوتاه آمدن از اصول با شعار معیشت چه قدر می­تواند عواقب ناگوار برای تاریخ اسلام به بار آورد؟

   فرزندان جن و انس و ابلیس بدانند که ما فرزندان امام خامنه­ای در راه اسلام و زمینه سازی ظهور حضرت بقیه­الله برای لحضه­ای از آرمان­های به حقمان کوتاه نخواهیم آمد. و با خون پدران شهیدمان عهد می­بندیم که در پشت سر ولی فقیه مان امام خامنه­ای در صراط حق  گام خواهیم برداشت. فتنه­گران و سران داخلی و خارجی  آنها بدانند که تکرار واقعه­ی  کربلا آرزویی است که با خود به گور خواهند برد که ما با چشمانی باز ایستاده ایم و همواره به نصرت الهی ایمان داریم.

نشر یافته در روزنامه جوان


http://www.uploadax.com/images/24751198524348976719.jpg
طبقه بندی: یادداشت، 
برچسب ها: شهید رحمان حسنی، سوخته سرا، رحمان حسنی، شهادت، عکس شهادت، محمد حسنی،
ارسال توسط گل محمدی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما