پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 7 اردیبهشت 1393

 شکی نیست نقش الگوها در جامعه بخصوص اثرگزاری آن در رفتار و برخوردهای روزمره و به زبان دیگر فرهنگ افراد جامعه موثر وغیر قابل انکار است. در سالیان دور که خبری از رسانه و نقش آنها در فرهنگ پذیری مردم نبود خودسازی، منش مردمداری، و رعایت صحیح شئونات مذهبی و اجتماعی در طی سالیان دراز بود که انسان ها را شاخص و سبب الگو شدن برای دیگران می نمود.و چون این انسان های سرد و گرم چشیده به سبب عبادات و ریاضت ها به این مراتب رسیده بودند به راحتی اسیر جو ایجاد شده و احترام دیگران نسبت به خود نمی شدند.


اکنون که عصر، عصر ارتباطات و رسانه ها در همه ابعاد آنهاست و در کوتاه ترین زمان ممکن امکان دیده شدن با کوچک ترین توانایی در تمام جهان وجود دارد کافی است در جنگ روزافزون رسانه ها برای اولین بودن، در اخبار ورود کرده و کمی نیز سرکیسه را شل نمایی، دیگر دست خودت نیست بخواهی و نخواهی همه می شناسنت از دوست تا دشمن، حال اگر با خودسازی همراه بوده باشد که مشکلات کمتر است در غیر این صورت تازه شروع کار است، ابتدا مدل موی سرو صورتت عوض می شود فردا مدل لباست و فردا عقیده و گفتارت،کم کم مدل مو و لباس  برایت طراحی می کنند و فردایش می بینی میلیون ها نفر در سراسر جامعه از مدل هایت الگو می گیرند و مسئولین برای پر جمعیت شدن سمینارها و برنامه هایشان از شما دعوت می کنند و سکه می دهند و شما می شوی مرد شماره یک جامعه بدون هیچ اندوخته درونی، وبا یک تلنگر از هم وا می روی و اینجاست که وای به حال جامعه ای که الگویش این چنین باشد.

اما در همین عصر عده ای نیز هستند که با عزت تمام در حال گذران زندگی اند وبرای آنها که می شناسندشان الگوی تمام عیارند، نه الگویی که با اندک فشاری بترکد و جامعه ای که شالوده فکری اش را براساس آن بنانهاده تنها گذاشته و به نابودی بکشانند. نمونه های آنها در جامعه ما بسیارند که می توانند به عنوان یک الگوی ماندگار و موثر در جامعه معرفی شوند تنها مشکل اینجاست که رسانه های ما تمایلی به استفاده از این الگوها و معرفی آنها به جامعه ندارند چرا ؟ چون بابا یه بار این موضوع و این آدم را تلویزون نشان داده یا در فلان سایت یه بار اومده و یا در فلان روزنامه یه بار مصاحبه کرده دیگه مخاطب نداره و...!!!

یکی از این الگوهای ماندگار حلیمه خاتون است، همان همسر شهید را می گویم،همان که مادر شهید هم هست،همان که چهار فرزند و شوهرش را در کمتر از چند سال در جبهه های حق علیه باطل از دست داده،نمی شناسی اش،نه اشتباه نکن برای جنگهای صدر اسلام نیست همین حالا در کنار ماست در چند کیلومتری همین پایتخت، در همین رودهن، حق داری، او را کسی که به ما معرفی نکرد او که نه حقوق بگیر بود تا خرج کند و رسانه ای شود و نه اهل قیل و قال که ای ایهاالناس حقمون را خورده اند و یک آب روش، بابا فوتبالیست که نبود که دومیلیارد قرارداد برای یکسال ببنده بعد یه کمیش را که دریافت نکرده باشه همه روزنامه ها و مسئولین پیگیر مطالباتش باشند و در تمامی اخبار رسانه های متنوع با عناوین مختلف در صدر باشد  البته من نیز از تقدیر چند روز پیش صدا و سیما شناختمش در مطلبی که در حد یک خبر بود و یک مصاحبه کوتاه، طرف اگر به توپ لگد زده باشه و یا پله های برج میلاد را برعکس بالا رفته باشه همیشه تاریخ جذابه و در کمتر از یک هفته در 20 شبکه تلویزیونی حضور داره و در بی نهایت سایت و روزنامه، و بعد از کلی دریافت سکه و جایزه تو بی بی سی نیز از عدم پرداخت حق و حقوقش جار بزنه؛ بابا از اینا که می پرسی مگه بیکار بودی عزیزات را فرستادی جلوی تانک میگه برای رضای خدا و شرف دین و میهنم فرستادمشون، بعد که می پرسی حالا خواسته ات چیه می گن بوسیدن دست رهبر و آرزوی سلامتی برای او.

به نظر شما اینان الگوی مناسبی برای جامعه می توانند باشند یا بجای حلیمه بودن باید مهناز باشی تا سر زبان ها باشی صدها مادر،پدر، فرزند و همسر از این دست در جامعه فراوانند کسی از سرنوشت همسر و مادر شهیدان مرادی در شیرگاه پرسیده ؟مادری که با نثار همسر و سه فرزندش در کمترین امکانات در سوادکوه زندگی کرده باشد ولی کسی درسی از آنها نگرفته باشد از کشوری اسلامی که شهادت الگویش است بعیده، حال روز برخی رسانه ها که معلومه، رسانه ای که از شهرام جزایری ها تغذیه می شود که برای شهادت و مادر شهید تره خورد نخواهد کرد سوال اینجاست که چرا رسانه های همسو از بازتاب این الگو به بهانه های واهی پرهیز دارند باید در این سال که فرهنگ عصاره وجودی آن است با معرفی این الگوها به فرهنگ جامعه سروسامان دهیم نه بصرف مصاحبه و عکس بلکه با معرفی ابعاد گوناگون زندگی آنها زیرا همانگونه که ولی مان فرمود:« با این ستاره ها می شود راه را پیدا کرد».

طبقه بندی: یادداشت، 
برچسب ها: الگوهای فرهنگی، شهیدان سجادیان، شهید، مادران شهدا، فوتبالیستها، بازیگران،
ارسال توسط گل محمدی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما