پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 8 اردیبهشت 1393


تعرفه آب و برق  مسجد اصلی ترین نهاد فرهنگی نظام اسلامی است. دین مقدس اسلام برای این نهاد عبادی، کارکردهای اجتماعی،سیاسی، اقتصادی و دفاعی منظور داشته است. مسجد در هر منطقه و محل، مأمن و مایه خیر و برکت بوده و کانون و محور پیوند مردم،یک محله برای همکاری ویاری با یکدیگر در تأمین نیازهای مادی و معنوی و فردی و اجتماعی است. احیاء مساجد، احیاء اسلام و عزت مسلمانان و حاکمیت اسلامی می باشد. اصلی ترین وظیفه و مأموریت دولت اسلامی احیاء مساجد است. باید مساجد کانون های حیات و پویایی و آگاهی و تلاش و جهاد باشند. همانگونه که امام خمینی«ره»، احیاکننده اسلام در این عصر می فرمایند:

«مسجد محلی است که از آن باید امور اداره بشود. مساجد بود که این پیروزی را برای ملت ما درست کرد. این (مساجد) مراکز حساسی است که ملت باید به آن توجه داشته باشد. پیروزی ما برای اداره مساجد است».

   رونق مساجد زمینه‌ساز دوری فساد از جامعه می‌شود و حضور پررنگ مردم در مسجد موجب سازندگی و پیشرفت کشور است چرا که بسیاری از هزینه‌های سنگین که برای جلوگیری از انحراف در جامعه خرج می شود، کاهش می‌یابد و اگر بسیاری از مشکلات جامعه  را از کم رنگ بودن حضور مردم در مسجد بدانیم حرفی به گزاف نگفته ایم از ابتدای اسلام تا کنون هرچه فاصله مردم و حاکمان از مسجد بیشتر شده بهمان میزان رشد فساد و انحراف در جامعه بیشتر شده است.

  مسجد هرگز نباید دولتی شود و اداره آن نباید در دست کارگزاران دولتی باشدبلکه دولت ها باید مسجدی باشند در یک حکومت دینی باید برنامه ای جامع برای اداره و توسعه مساجد وجود داشته باشد والا نمی تواند مصداق حکومت دینی باشد.

دولت مسجدی باید مردم را در احداث و عمران و تبدیل مساجد به سنگرهای ایمان و اخلاق و پاسداری از نظام اسلامی مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد و حداقل آنکه هزینه های مساجد را همچون فضاهای عمومی شهرها و روستاها تامین کند.

در دولت دهم و مجلس نهم اقدام شایسته و موثری در تامین هزینه های آب،برق و گاز مساجد به شرح زیر صورت گرفت.اقدامی که با کمال تاسف در دولت ها و مجالس قبلی مورد توجه قرار نگرفته بود.


ادامه را در قسمت دوم ببینید
طبقه بندی: یادداشت، 
برچسب ها: مسجد، آب و برق مساجد، هزینه های مسجد، آب، برق، الگوی مصرف برای مساجد،
ارسال توسط گل محمدی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما