تبلیغات
پایگاه خبری ایران پرس - کار فرهنگی با پیامک
پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1393


  پلان1
نزدیك‌های نماز مغرب بود؛ حول و حوش یك ساعت مانده. سوار اتوبوس شده بودیم و منتظر تا به حركت در آید. یه ربع بعد ماشین حركت كرد. هنوز چند دقیقه‌ای از حركت نگذشته بود كه راننده برای رفاه حال! مسافران سیستم صوتی خودرو را روشن كرد. از همون اولین موسیقی آثار خواننده‌های اون‌ور آبی اعم از تركی و فارسی شروع به خواندن كرده بودند كه سر و كله خواننده‌های زن نیز به وسط آمد.

از همون ابتدا خواستم تذكر بدهم كه یا خاموش كند یا موسیقی مجاز بگذارد اما هرچه فكر كردم روش درستی به ذهنم نرسید. همراه بودن همسرم نیز سبب شده بود محتاط‌تر عمل كنم. از طرفی از عكس‌‌العمل راننده و برخی مسافران طلبه این وضع هم به خاطر همراهی همسرم نگران بودم. كم‌كم نزدیك شدن به اوقات ملكوتی نماز نیز بر حساسیتم اضافه كرده بود و هی خدا خدا می‌كردم تا راه‌حلی جلوی پایم بگذارد.
در همین دغدغه‌ها بودم كه شماره روی شیشه جلوی ماشین نظرم را جلب كرد كه جلویش نوشته بود «دربست». حدس زدم كه این باید حتماً شماره راننده باشد. به ذهنم رسید كه پیامكی برایش ارسال كنم. متنی به این مضمون نوشتم: «سلام آقای راننده، خدا قوت خسته نباشی، در لحظات روحانی نماز مغرب هستیم بهتر نیست ضبط را خاموش نمایید» و به همان شماره ارسال كردم. به دقیقه‌ای نكشید كه صدای دریافت پیام همراه آقای راننده بلند شد. پیام را خواند و بدون هیچ عكس‌العملی ضبط را خاموش كرد و دیگر تا پایان مسیر روشن نكرد.

پلان 2
چند روز پیش در صف نون منتظر بودم كه ناگهان تصویر چند جعبه كه روی هم در ویترین مغازه اسباب‌بازی فروشی چیده شده بود، نظرم را جلب كرد. جعبه‌های استخر بادی بچه‌ها بود كه از خارج وارد شده بود و روی آن عكس استخر به همراه بچه‌ها و مادرشان به صورت برهنه چاپ شده بود. خیلی ناراحت شدم. در همان حال كه نگاه می‌كردم، دیدم تقریباً تمامی افرادی كه ایستاده‌اند به این تصویر‌ها نگاه می‌كنند. خواستم به فروشنده بگویم اما از عكس‌العمل فروشنده كمی واهمه داشتم. ناگهان یاد تجربه بالا افتادم و به تابلوی مغازه نگاه كردم، خوشبختانه موبایلش را هم زده بود. پیامی به این شرح« سلام خدا قوت؛ فكر نمی‌كنی اگر به جای گذاشتن جعبه‌های استخر بادی با این عكس‌های زشت، روی یه كاغذ می‌نوشتی استخر بادی موجود است، خدا راضی تر بود» تنظیم و به آن شماره ارسال كردم. فردا دوباره كه به صف نون رفتم دیدم جعبه‌ها نیست و خدا را شكر كردم.
در این اوضاع كه فساد‌ها و بی‌حرمتی‌ها كم‌كم دارند علنی می‌شوند و امر به معروف و نهی از منكر نیز به عنوان یك واجب در حال فراموشی است و همه ما به خاطر برخی ملاحظات جرئت گفتن و تذكر نیز نداریم به نظر می‌رسد این روش‌های غیرمستقیم مانند ارسال پیامك و حتی ایمیل می‌تواند در برخی امور راهگشا باشد.طبقه بندی: یادداشت، 
برچسب ها: کار فرهنگی با پیامک، پیامک بزن که پیامک اثر دراد، پیامک، امر به معروف و نهی از منکر، واجب فراموش شده، امر به معروف با پیامک،
ارسال توسط گل محمدی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما