پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.


این روز را فرصت مغتنمی شمردیم تا از جوانان شهید و رشید كمتر از 20 سال كسلیان سوخته‌سرا یادی نماییم؛ منطقه‌ای كه با وجود جمعیت نه چندان زیاد 43 شهید عموماً جوان را تقدیم آرمان‌های مقدس نظام اسلامی كرده ‌است كه از این تعداد، حدود 19 شهید زیر بیست سال سن دارند. نوشته زیر یاد كردی از این شهداست كه به همت جوانان پایگاه شهید كاویانی سوخته‌سرا تهیه شده است.

جوانان ایثارگر در هر جامعه‌ای هرگز پذیرای فرهنگ رسوبی و ایستا، چه خودی باشد و چه بیگانه، نخواهند شد و آنها همواره برای حرکت تکاملی جامعه و گره‌گشایی از آن، تلاش و تکاپوی مستمر خود را قطع نخواهند کرد جوانان ایثار‌گر كه تا دیروز گسترة جامعه را با تلاش و تحرك خود به تلاطم و جوشش علیه رژیم وابسته كشانده بودند، اینك برای پاسداری از انقلاب و درواقع، دفاع از آرمانهای انقلابی خویش، در چهرة دیگری ظاهر گشتند و به ایثار‌گری پرداختند.آنان که دیگر سن و سال برایشان اهمیتی نداشت و همچون مصعب بن عمیر پشت پا به زرق و برق دنیا زده و دلخوشی های جوانی خود را فدا نموده و پا در رکاب مولایشان تا آخرین نفس پایداری نمودند .

آری؛15 سال بیشتر نداشت که سند اعتبار منطقه شد، شهید سید علی اکبر حسن نژاد را می گویم هم او که در 15 سالگی با حضور در جبهه ها به فوض عظیم شهادت نایل آمد نمی دانم چه سرّی با دوست  دوران کودکی اش داشت که باهم به دیدار معشوق شتافتند در یک روز، همان رفیقی که فقط یک سال از او بزرگتر بود شهید علی اکبر ولی نژاد را یادت هست همان که 16 سالش بیشتر نبود، دقت کرده ای ؛ هردوشان را علی اکبر می خواندند حال رابطه شان را با علی اکبر کربلا و روز جوان یافته ای؟!

16سالش بیشتر نبود حوزه را برای ادامه راه برگزیده بود ولی وقتی صحبت تجاوز به میان آمد و دفاع از کیان، سن و سال بهانه خوبی جلوی پایش نبود شهید حسین بقایی را می گویم طلبه ای که شاید رسالت حوزوی اش کمتر از رسالت حضور در جبهه نبود ولی او نیز با اقتدا به مولایش اهل تن دادن به ذلت نبود.

عمران ابوطالبی، انبیاء آبرود، سید تقی ساداتی و یوسف رضا رضایی 17 ساله های منطقه بوده اند که به فوز شهادت رسیده اند یوسف رضا که شهادتش برای خودش داستانی دارد روایتی جدا می طلبد. شهیدان ابوطالبی و آبرود، هم بازی هم در محل بوده اند تنها 4 ماه انبیاء از عمران زودتر به دنیا گام نهاده بود اما شوق وصال که بزرگتر کوچکتر نمی شناسد باشیم رفیق، نهایتا باید باهم برویم آری این دو نیز در یک روز به سوی معبود شتافتند. .سید تقی نیز همانگونه که خودش گفته بود نمی خواست شرمنده مولایش حسین باشد پس از دوستان نگذاشت اسلحه آنها بر زمین بماند و در نهایت به آنچه استحقاقش را داشت نائل شد.

شاید فقط از یک طلبه و روحانی برآید که به جبهه برود و آنجا را تبدیل به دانشگاه نماید من نمی گویم خودش نوشته بود:« من به جبهه نیامده ام که فقط بجنگم بلکه آمده ام در دانشگاهی درس بخوانم که در آن برادر 13 ساله ای نارنجک به کمر می بندد و خود را به زیر تانک می اندازد» شهید میکاییل فضلی از روحانیون منطقه بود که در 18 سالگی به درجه رفیع شهادت رسیده است.

شهید محمد زمانی یکی دیگر از جوانان این دیار قهرمان است او همانگونه که خود نوشته است هیچگاه قائل به فرد نبود و همیشه حضور در جمع حزب الله را توصیه می نمود از جمع یاران جا نماند و در جوانی و در 18سالگی به خیل شهدا پیوست.

فیض بزرگ شهادت فیض الله بزرگی را هم مدهوش خود کرده بود او که 18 بهار از عمرش را سپری نموده بود و جا ماندن از عین الله، برادرش را می گویم، را تاب نیاورد تا به در بهشت برین به خیل شهدا بپیوندد.

در 19 سالگی دریافته بود که جبهه مكتب است ،جوار الله است، محل کسب معارف رفیع انسانیت است دغدغه اش خالی نبودن مساجد و رونق آنها بود این ها را خودش در وصیتش نوشته است، علی اصغر اردشیری را می گویم همان جوان کسلیانی که در 19 سالگی به شهادت رسیده است وصیتش را درک کرده ایم؟!

به خاطر کمک به پدر و یاری نمودن او در امورات خانواده در دوره راهنمایی از تحصیل انصراف داده بود اما وقتی ندای امام خویش را در دفاع از کیان و میهن شنیده بود برای دفاع از آرمان ها داوطلبانه به غرب کشور رهسپار می شود تا در پاسگاه مرزی شرهانی در دفاع از مرزهای مقدس جمهوری اسلامی شربت شهادت بنوشد او کسی نبود جزء شهید محمد رحمتی 19 ساله از بهمنان کسلیان.

20 ساله ها رکورد دار تعداد شهدا در منطقه هستند رمضان ملکی، محمد ولی کاویان نژاد، ناظم طالبی، ابوالقاسم یزدانی، سید جعفر هاشمی، احمد نعمتی و محمد جان کاوه 20ساله هایی هستند كه نیامده بودند فقط به فكر زندگی دنیایی خود باشند. شاید خواب های شهید سید جعفر هاشمی که دوبار قبل عملیات خواب حضور در کربلا را دیده بود هدفشان را مشخص نماید وصیت نامه هرکدامشان را که ورق می زنی لبریز از عشق و ابراز احساسات به اسلام و ولایت است خواسته احمد نعمتی بود که جهاد را تا پیروزی نهایی ادامه بدهیم ، محمد جان کاوه سفارش اَکیدش در تنها نگذاشتن ولایت بود ابوالقاسم یزدانی تاکید داشت که بعد از شهادتم گریه نکنید كه شهید شدن گریه ندارد. بلكه شكست اسلام گریه دارد ناظم طالبی که هدفش را تنها شهادت نمی داند و می نویسد: هدف من از رفتن به جبهه تنها شهادت نیست بلکه دفاع از  اسلام و قرآن و ناموس و مملکت است. چنان صبر و مقاومت زینب گونه از خود نشان دهید که خاطر آن حضرت را در خاطره ها زنده سازید این وصیت شهید محمد ولی کاویان نژاد به خواهرانشان است شهید رمضان ملکی نیز به مادرش اینگونه در غم شهادتش تسلی می دهد :او تمام وجودش پر از عشق حضرت زینب(س) و شهدای كربلاست.

یاد و خاطره 43 شهیدجوان کسلیان گرامی باد

 

طبقه بندی: یادداشت، 
برچسب ها: شهدای کسلیان، سوخته سرا، شهید، روز جوان، میلاد حضرت علی اکبر، شهدای جوان، شهادت،
ارسال توسط گل محمدی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما