پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 تیر 1393

یکی از تاثیرگزارترین اقشار در طول دوران بشری افراد قلم بدست بوده اند افرادی که با نوشتن گاهی اوقات مسیر تاریخ را دگرگون کرده اند گاهی این دگرگونی در مسیر درست و گاهی برخی نویسنده ها و قلم به دستان جماعتی را دچار انحراف و تیره بختی نموده اند.

از جمله قلم بدستانی که توانسته اند دگرگونی های عظیمی را در جوامع بوجود بیاورند چامعه شناسان می باشند افرادی چون کنت، مارکس و.. که عمدتا چالش های عظیمی را در جوامع ایجاد کرده اند.

از موثرترین و مهم ترین و تاثیرگزارترین اقشار قلم بدست علما و دانشمندان دینی هستند نمونه های برجسته ای چون امام خمینی «ره»؛ مطهری ها، طباطبایی ها ... که انقلاب های درونی و بیرونی زیادی را ایجاد نموده اند.

قصه نویس ها، شعرا، تحلیل گران اقتصادی و... نیز به نوعی بر ذهن و زندگی افراد موثرند.

اما شاید یکی از مهمترین اقشاری که بازی قلم در دستان آنها سبب تاثیر بسیاری در افراد جامعه می باشد خبر نگاران و مقاله نویسانی باشند که در مطبوعات و رسانه های جمعی چه رسانه های نوشتاری و مکتوب چون روزنامه ، مجله و... و چه در رسانه های غیر مکتوب و دیجیتال و فضاهای مجازی چون سایت ها و وبلاگ باشند افرادی که به نوعی در شتشوی ذهنی افراد و سوق دادن آنها به سمت دلخواه بسیار موثرند  حال این قلم به کدامین سو بچرخد بسیار مهم و با اهمیت است.

قلم و به تبع آن کاربران آن در نزد خداوند منان جایگاهی بس رفیع دارند و خدا وند منان به آن قسم یاد می کند«وَ الْقَلَمِ»(قلم/1) سوگند به قلم. در ارزش قلم همین بس كه خداوند به قلم قسم خورده. در جای دیگر می‌فرماید: «الَّذی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ»(علق/4) قلم وسیله تعلیم شماست. بعد نمی‌گوید «ن وَ الْقَلَمِ» می‌گوید «ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ»(قلم/1) قسم به قلم و سطرهایش.

آیا این همه تاکید و قسم غیر از اهمیت و احترام آن است؟ اما آیا هر قلمی ارزش احترام دارد؟ قطعا این طور نیست تنها قلمی اعتبار و اعتنا دارد که برای رضای خدا بنویسد و بنده را به سوی او سوق دهد و گرنه قلم و صاحب قلمی که آیات شیطانی را بنویسد را باید به خود شیطان واگذارش کرد.

در حدیث داریم: «مداد العلماء افضل من دماء الشهداء». «مداد عالم از خون شهید بهتر است. » نه هر قلمی و هر عالمی. قلمی كه آیات و روایات شهادت و جهاد و خداجویی را بنویسد و نه برای خوش آمد استکبار و قدرت های ددمنش دنیا.

همه مان یادمان هست در سه دهه اخیر قلم ها چه بر سرمان آورده اند روزی در هشت سال دفاع مقدس قلم هایی که از خون شهدا برتر بودند جوانان شهادت جویی را تربیت نمودند تا حماسه هشت سال دفاع مقدس را رقم زدند چندی بعد،عده ای در قالب روزنامه سلام غائله 18 تیر را .

قلم بدستان باید بدانند شاید فردا بیشتر از بقیه مورد قضاوت باشند پس انتخاب راه برای شان باید بسیار مهم باشد.
طبقه بندی: یادداشت، 
برچسب ها: قلم، قسم به قلم، روز قلم، 14تیر روز قلم، چه قلمی قابل احترام است، قلم العلما،
ارسال توسط گل محمدی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما