تبلیغات
پایگاه خبری ایران پرس - محمد شریف ملک‌زاده کیست؟
پایگاه خبری ایران پرس
اخبار روز و تحلیل خبری
مهمترین اخبار
اسلایدر 1 اسلایدر 2 اسلایدر 3 اسلایدر 4
 تا کنون حدود 40 مرکز درمان سرطان پستان در تهران وجود دارد که با توجه به رشد 25 درصدی از آمار کل زنان ایرانی این مراکز باید در تمامی بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور راه اندازی شود.   رضا ضراب بلافاصله پس از بازداشت گفت که بابک زنجانی سرمایه داری که طی سالهای اخیر مطرح شده است، رئیس اوست  مجله جهانی مُد FSHN برای رسمیت دادن به «مدلینگ و فشن» در ایران برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس‌ مُدل‌هایی از داخل ایران اختصاص داده است.   دیگر نمی خواهم فرصت‌ها را از دست بدهم. من هر چند عاشق ایرانم ولی می‌خواهم اینجا {آمریکا} بمانم
مردمى كردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است

اسلایدر 1 اسلایدر 2
 الله کرم:‎ ما در روز چهار شنبه به این نتیجه رسیدیم که تنها با انصراف جلیلی ممکن است جریان اصولگرایی بتواند در انتخابات به موفقیت برسد.   کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به هر اجماعی با محوریت آقای خاتمی تمکین می‌کنم و با عهد خود پایبندم که امیدوارم آقای خاتمی تا ساعاتی دیگر نظر خود را اعلام کند.

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 4 تیر 1390
بررسی علت یک بازداشت/ملک‌زاده:هیچ پرونده‌ای ندارم+کوثری:اتهامش مالی بود+قوه قضاییه:بیانیه می‌دهیم
شایعه شده بود قرار بود با نهایی شدن پرونده ملک زاده، دستگیری وی صورت پذیرد. از این رو جریان انحرافی قصد داشت با این انتصاب برای وی نوعی مصونیت قضایی ایجاد کند و فرصتی یابند تا فعالیتهای وی را سر و سامان دهند.

ایران پرس: صبح دیروز در دفتر وزیر امور خارجه کشورمان مراسم تودیع و معارفه‌ای برگزار شد که جنجال به پا کرد و نمایندگان مردم در خانه ملت را به واکنش واداشت. در این مراسم محمد شریف ملک‌زاده جایگزین حسین فرهی در سمت معاون اداری و مالی وزارت حساس امور خارجه شد.

محمد شریف ملک‌زاده کیست؟
برای اینکه بدانیم این انتصاب چرا اینقدر واکنش در پی داشت باید ابتدا سابقه کاری ملک‌زاده را بهتر بدانیم. وی یکی از مدیران جاسبی در دانشگاه آزاد بود و با حکم مستقیم رئیس دانشگاه آزاد به عنوان عضو علی‌البدل هیئت تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد منصوب شد. مشاور شخص جاسبی و رئیس مرکز اطلاع‌رسانی دانشگاه آزاد از دیگرعناوینی است که وی در دوره حضور خود در دانشگاه آزاد تجربه کرده است.
یار دیرینه جاسبی با روی کارآمدن دولت نهم و با چرخش عجیب به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رفت و معاونت مشایی را بر عهده گرفت. ریاست هیئت مدیره شرکت نفت ایرانول از دیگر مسئولیتهای وی دردولت نهم بود.
با انتقال مشایی از سازمان میراث فرهنگی به دفتر ریاست جمهور، ملک زاده نیز به همراه وی به پاستور آمد. رئیس شورای صیانت از حقوق شهروندی ایرانیان خارج از کشور و در ادامه دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور از جمله مسئولیتهای وی در این دوره است. ملک زاده را باید یکی از عناصر اصلی مرتبط با جریان انحرافی داست که در بسیاری از تخلفات این گروه شریک است و عملکرد وی در شورای عالی ایرانیان با ابهامت فراوانی روبه روست به گونه ای که پرونده قطوری علیه او در دستگاه قضا تشکیل شده است.

واکنش تند نمایندگان به این انتصاب
انتصاب ملک زاده به معاونت وزارت خارجه با واکنش تند نمایندگان مردم مواجه شد. توکلی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در تذکری آئین‌نامه‌ای با بیان اینکه فردی با ده‌ها اتهام و شهرت به کجی و انحراف بین بسیاری از سیاستمداران،‌ معاون وزیر خارجه شده است، گفت: متاسفانه افرادی در کشور پست می‌گیرند که دلال سرمایه‌داران بی‌دین هستند. محمدتقی رهبر، رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه نمی‌توان در برابر جریانی که برای نظام اسلامی خطرناک است، سکوت کرد،‌ گفت که مجلس به خاطر انتصاب ملک‌زاده در سمت معاونت وزارت خارجه، صالحی را استیضاح خواهد کرد.محمد دهقان عضو هیئت رئیسه مجلس نیز از جمع‌آوری تعداد زیادی امضا برای استیضاح وزیر امور خارجه توسط نمایندگان مجلس خبرداد و گفت: این استیضاح برای انتصاب معاونت جدید وزارت امور خارجه است. ابراهیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس انتصاب ملک‌زاده به‎عنوان معاون جدید اداری و مالی وزارت خارجه را دهن‎کجی وزیر خارجه به مجلس عنوان کرد.کوثری نماینده تهران نیز با اشاره به این انتصاب گفت: ملک‌زاده در درجه اول باید پاسخگوی اعمال نادرست گذشته خود باشد و قوه قضائیه نیز باید به این موضوع رسیدگی کند.

آماده شدن طرح استیضاح صالحی
انتصاب ملک زاده باعث شد تا دیروز درخانه ملت برخی نمایندگان برای جمع آوری امضا جهت استیضاح وزیر خارجه به تکاپو بیفتند و موفق شوند آن را به امضای دهها نفراز نمایندگان برسانند. درمتن این نامه با اشاره به اینکه این انتصاب مصالح خارجی نظام را به خطر می‌اندازد.آمده است: « گرچه انتخاب معاون از اختیارات وزیر است، ولی هیچ وزیری حق ندارد فردی را به معاونت نصب کند که اکثریت همکارانش در مدیریت قبلی‌اش بازداشت شده و خود وی نیز با اتهامات متعدد مالی و غیرمالی در شرف بازداشت است. این امر را دادستان محترم تهران به وزیر امور خارجه هشدار داده است، ولی وی اعتنایی نکرده است.»

اهداف جریان انحرافی از این انتصاب جنجالی
با اینکه این واکنشها به این انتصاب مشکوک طبیعی می‌نمود اما باید دید جریان انحرافی چه اهدافی را دنبال می‌کند که توانسته ریاست‌جمهور را به این امر مجاب کند. در ذیل به برخی از آنها اشاره می‌شود:
ـ شنیده شده ملک‌زاده با یک لیست 50 نفره که احتمالا توسط جریان انحرافی تهیه شده به وزارت خارجه رفته و فرایند انتصاب سفیران ایران در کشورهای مختلف که در سال گذشته قفل شده بود، مجددا با محوریت وی از سر گرفته خواهد شد. انتشارانتقاد ملک زاده به کم کاری سفرای جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف در سایتهای جریان انحرافی شاهدی بر این مدعاست.
ـ با رخدادهای دو ماه اخیر حساسیت روی فعالیت‌های نهاد ریاست جمهوری که زیر نظر مشایی اداره می شود افزایش یافته است که نمونه آن قطع بودجه شورای عالی ایرانیان در بودجه امسال توسط مجلس است. از این رو این فرقه تصمیم گرفته تا فعالیت‌های شورا را بار دیگر به وزارت خارجه برگرداند تا هم مشکل بودجه آن را حل کند و هم اینکه حساسیت‌ها را نسبت به فعالیت‌های این شورا کاهش دهد. چرا که این شورا مهم ترین پوشش جریان نفوذی برای برقراری ارتباطات مشکوک خارجی و همچنین فعالیت اقتصادی گسترده است.
ـ شایعه شده بود قرار بود با نهایی شدن پرونده ملک زاده، دستگیری وی صورت پذیرد. از این رو جریان انحرافی قصد داشت با این انتصاب برای وی نوعی مصونیت قضایی ایجاد کند و فرصتی یابند تا فعالیتهای وی را سر و سامان دهند.
ـ انتصاب ملک‌زاده درمعاونت اداری وزارت خارجه، بستری قانونی و رسمی برای سفرهای خارجی و ملاقات‌های مشکوک لیدر جریان انحرافی فراهم می‌کند واعتراض‌ها به ملاقات‌های مشکوک این جریان را خواهد کاست.
- از سوی دیگر این انتصاب هشداری به مسئولان وزارت خارجه داشت که به آنها بفهماند سیاستگذاری‌های کلان وزارت خارجه نه توسط وزیر که توسط باند انحرافی انجام خواهد شد شخص وزیر یک مجری بی‌اراده بیشتر نیست کما اینکه خبرها حاکی است صالحی روز گذشته در جلسه کمیسیون امنیت ملی عدم رضایت خود را از این انتصاب اعلام داشته است.
- سابقه ملک‌زاده نشان می‌دهد وی پیوندهای عمیق و وثیقی با تیم هاشمی، جاسبی وتجدیدنظرطلب دارد. ملک زاده می‌تواندعلقه‌ها و پیوندهای این جریان‌ها را در بستر وزارت خارجه تسهیل ببخشد.اگرچه چندسالی است این ائتلاف‌ها به شکل کاملی در حوزه‌های مالی و بانکی، خودروسازی، نفت، بیمه، گردشگری، هتلداری، دفاتر هواپیمایی، آهن و فولاد و مناطق آزاد به شکل سازمان یافته‌ای به ثمر نشسته است.
با نسخه ای که این جریان مرموز برای وزارت خارجه پیچیده، درصدد است تا دیپلماسی فعالانه، انقلابی و تهاجمی دکتر احمدی نژاد را به دوران سازندگی و اصلاحات برگرداند. یعنی اینکه به جای اتوپیای غلیظ انقلابی و تحقق منویات اما و بعد از ایشان رهبری در این عرصه، تنش زدایی به همه کشورها از جمله سران استکبار وو استعمار و دنباله های منطقه ای را در پیش بگیرند و بر خلاف اندیشه امام که ارتباط با ملتها و در حقیقت دیپلماسی عمومی مد نظرشان بود، ارتباط با دولتها واتخاد سیستمی تدافعی و آشتی جویانه منفعلانه را در پیش بگیرند.
طبقه بندی: شخصیت شناسی، 
برچسب ها: محمد شریف ملک‌زاده، ملك زاده،
ارسال توسط امیر محبی
آخرین مطالب
انتخاب سردبیر
برای دیدن روی تصویر آن كلیك كنید
 
پر بیننده‌ترین
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تابلوی دوستان
پایگاه خبری ایران پرس دکتر حسن عباسی

محک :: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان - جستجوگر خبری شنیدی

 ملکه حجاب

زمزمه های ظهور متقم

لوگوی ما